انواع آنتی اسکالانت در دستگاه های تصفیه آب صنعتی سافت واتر

انواع آنتی اسکالانت در دستگاه های تصفیه آب صنعتی سافت واتر

در صنعت تصفیه آب گاهی اوقات در ممبران رسوب ایجاد می شود برای جلوگیری از این رسوب می توان از ماده شیمیایی به نام آنتی اسکالانت استفاده کرد.

آنتی اسکالانت بیشتر در موارد صنعتی کاربرد دارد و استفاده از آن در دستگاه های تصفیه آب صنعتی ضرورت دارد. این که چه نوع آنتی اسکالانت استفاده شود دقیقا نوع ساختار شیمیایی آنتی اسکالانت است که مشخص کننده است که برای کدام ممبران به کار رود.

یکی از آنتی اسکالانت ها که می توان برای جلوگیری رسوب سولفات و کربنات به کار برد  آنتی اسکالانت بر پایه فسفونات است.آنتی اسکالانت های فسفاته دارای خاصیت پراکنده سازی کم هستند اما پراکنده سازی یعنی چه؟ یعنی جلوگیری از انحلال و یا چسبندگی کلوئیدها می باشد.

از آنجائیکه آنتی اسکالانت فسفاته به راحتی تجزیه نمی شود و این جزء معایب آنتی اسکالانت فسفاته است.

نوع دیگر آنتی اسکالانت بر پایه پلیمری است که همانند آنتی اسکالانت فسفاته از رسوب کربنات و سولفات جلوگیری می کند.

 آنتی اسکالانت ها براساس ph به سه دسته اسیدی،خنثی و قلیایی تقسیم می شوند.

اگر ph  آن از عدد 3 کمتر باشد اسیدی است.  اگر رسوبات سیستم از نوع کربنات کلسیم بود بهتر است از آنتی اسکالانت اسیدی استفاده کنیم.

آنتی اسکالانت های سافت واتر خنثی اصولا با انواع ممبران های تصفیه آب صنعتی سازگاری دارند. آنتی اسکالانت های قلیایی بیشتر بر روی رسوبات سولفاته اثر دارند.

آنتی اسکالانت ها بر اساس ظاهری به دو صورت مایع و پودری وجود دارد. که در نوع مایع آن کاربرد بیشتری نسبت به پودری دارد .

اگر از آنتی اسکالانت مایع استفاده کنیم باید با توجه به نیاز دستگاه میزان غلظت آنتی اسکالانت را تغییر داد اگر نیاز به رقیق شدن داشت آن را با آب رقیق می کنیم و اگر نیازی نداشت با همان غلظت استفاده می کنیم.

آنتی اسکالانت پودری نیز برای جلوگیری از ایجاد رسوب در ممبران های صنعتی به کار می روند.

انواع آنتی اسکالانت در دستگاه های تصفیه آب صنعتی سافت واتر

انواع آنتی اسکالانت در دستگاه های تصفیه آب صنعتی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط