تست سلامت و عملکرد صحیح مخزن در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر

تست سلامت و عملکرد صحیح مخزن در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر

مخزن جزء قطعات اصلی دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس سافت واتر است که به صورت مستقیم با دستگاه ارتباط دارد و در سایزهای مختلفی نیز ساخته می شود.

مخازن تحت فشار مورد استفاده در سیستم های اسمز معکوس دارای هوای فشرده با فشار 7-9 psi می باشند که در قسمت بالای این هوای فشرده نیز آب ذخیره شده قرار گرفته است.

آب ذخیره شده درون مخزن توسط دیافراگم از بخش هوا جدا می شود. در نتیجه اگر فشار مخزن کم شود حجم آب درون مخزن افزایش پیدا می کند و فشار آب خروجی از شیر برداشت کاهش می یابد.

هنگامی که فشار آب خروجی از شیر برداشت کم باشد اما وزن مخزن سنگین باشد و به مقدار لازم درون آن آب تصفیه شده وجود داشته باشد بهتر است اقدام به تست و تنظیم فشار مخزن نمایید.

درپوش والف را که در قسمت زیرین مخزن وجود دارد را باز کنید و یک ابزار نوک تیز مانند سوزن را وارد آن کنید. اگر آب از زیر مخزن خارج شد مخزن کاملا خراب شده است و به هیچ عنوان قابلیت استفاده ندارد.

زیرا آب بین این دو جداره  قرار گرفته است و سبب رشد انگل و قارچ می شود.

اما اگر به جای آب هوا خارج شد، به این معناست که فشار مخزن تنظیم نیست و می تواند با وارد کردن هوا و تنظیم فشار مجددا از مخزن استفاده کنید.

در برخی موارد ممکن است نه هوا و نه آب از سوراخ مخزن خارج شود. در این گونه موارد به احتمال زیاد مخزن چسبیده است و حالت ارتجاعی درون مخزن از بین رفته است.

برای جلوگیری از بروز این مشکل بهتر است هر چند وقت یک بار فشار مخزن را بررسی کنید و در صورت لزوم به فشار آن بی افزایید. در غیر این صورت بخش تصفیه آب به جداره های داخلی مخزن می چسبد و یا بر اثر سنگینی وزن آب پاره می شود.

تست سلامت و عملکرد صحیح مخزن در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر

تست سلامت و عملکرد صحیح مخزن در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط