تنظیم فشار سوئیچ فشار بالا در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

تنظیم فشار سوئیچ فشار بالا در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

در تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس سافت واتر سنسوری وجود دارد که با عنوان سوئیچ فشار بالا و یا سوئیچ هایپرشر (high pressure) شناخته می شود.

این سوئیچ وظیفه دارد تا فشار بالای آب درون دستگاه را تشخیص دهد و برق عبوری از خود را همانند کلید، قطع یا وصل کند.

در واقع هنگامی که آب تصفیه شده در دستگاه به حد نساب برسد و مخزن ذخیره را پر کند فشار آب درون دستگاه نیز به مراتب بالاتر می رود.

سوئیچ قطع کن فشار بالا وظیفه دارد تا با دقت بالا این فشار را تشخیص دهد و به پمپ دستور خاموش شدن بدهد تا از فرآیند تولید آب تصفیه شده جلوگیری شود.

ویژگی منحصر به فرد سوئیچ های قطع کن فشار بالا این است که قابلیت تنظیم دارند. پیچ های کوچکی بر روی سوئیچ فشار بالا نصب شده است که با کمک آن می توانید فشار بالای سوئیچ را تنظیم کنید و تغییر دهید.

دقت داشته باشید که پیچ تعبیه شده بر روی سوئیچ از نوع آلن خور است و باید با استفاده از آچار آلن آن را تنظیم کرد.

برای تنظیم سوئیچ فشار بالا (high pressure) به فشار سنج احتیاج دارید. وجود فشار سنج ضروری است زیرا بدون آن ممکن است سردرگم شوید و نتوانید فشار سوئیچ را به درستی تنظیم کنید.

همچنین باید دقت داشته باشید که فشار سوئیچ را در محدوده ای بالاتر از 40 PSI قرار ندهید زیرا ممکن است مخزن ذخیره تحمل فشار بالا را نداشته باشد و آسیب ببیند.

برای تنظیم این شیر باید ابتدا فشار خاموش شدن دستگاه را پیدا کنید. برای این کار ابتدا فشار سنج را در محل مناسب و در مدار لوله کشی دستگاه قرار دهید و سپس شیر مخزن را ببندید و شیر برداشت نصب شده بر روی سینک ظرفشویی را باز بگذارید.

سپس دستگاه شروع به کار خواهد کرد و از شیر برداشت باریکه ای آب نیز خارج می شود. در این حالت فشار سنج عدد صفر را نشان می دهد.

در این مرحله شیر برداشت را ببندید، آن وقت فشار سنج، فشار درون دستگاه را نشان داده و عدد آن به سمت بالا و بیشتر می رود.

وقتی فشار به حد نساب رسید دستگاه خاموش می شود و همزمان فشار سنج را کنترل و چک کنید و در این وضعیت فشار نشان داده شده بر روی فشار سنج همان فشاری است که وقتی در دستگاه ایجاد شود، سوئیچ جریان برق پمپ را قطع می کند.

تنظیم فشار سوئیچ فشار بالا در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

تنظیم فشار سوئیچ فشار بالا در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط