خاصیت میکروب کشی نقره

خاصیت میکروب کشی نقره

یکی از عناصر شیمیایی موجود در جهان که خاصیت رسانایی الکتریکی و گرمایی بسیار بالایی دارد نقره می باشد و این ویژگی ها و خاصیت ها سبب شده است که نقره در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر اینها از نقره و سایر ترکیبات نقره برای از بین بردن باکتری ها و جلبک ها و سایر آلاینده های سمی استفاده می کنند. این اثر آنتی باکتریالی نقره به یونAg+  وابسته می باشد. به همین دلیل از خاصیت میکروب کشی نقره در صنایع پزشکی و تجهیزات پزشکی، صنعت تصفیه آب و داروها استفاده گسترده ای می شود.

البته امروزه به طور کامل مکانیزم میکروب کشی نقره به صورت دقیق کشف نشده است اما طی بررسی ها و آزمایش های مختلف نشان داده شده است که باکتری هایی که توسط نقره از بین می روند، خود تبدیل به منبعی از نقره می شوند و در نتیجه قادرند تعداد بیشتری از باکتری ها را  نیز از بین ببرند.

همان گونه که گفته شد از نقره در صنعت تصفیه آب استفاده می شود. البته کاربرد نقره در تصفیه آب جهت تصفیه کردن آب نیست بلکه از نقره به عنوان ضد عفونی کننده آب استفاده می کنند. امروزه در بیمارستان های مدرن و پیشرفته از نقره و همچنین مس جهت از بین بردن عفونت های موجود در آب استفاده می کنند. همچنین سازمان بهداشت جهانی نیز با روش الکترولیز با الکترودهای نقره و همچنین فیلترهایی که از جنس نقره می باشند جهت تامین آب آشامیدنی سالم در کشورهای آفریقایی بهره برده است. یکی از مزیت های نقره این است که اگر نقره با بهره بری از علم مورد استفاده قرار بگیرد، هیچ گونه عوارض و خطری ایجاد نمی کند.

فیلترهای نانو سیلور ( نانو نقره ) با روکشی از نقره خاصیت میکروب کشی را در آب ایجاد می کند و معمولا در آخرین مرحله در فرآیند تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد.

خاصیت میکروب کشی نقره

خاصیت میکروب کشی نقره

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط