دوزینگ پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی سافت واتر

دوزینگ پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی سافت واتر

دوزینگ پمپ ، پمپی است که دبی دلخواه و مناسب را تنظیم می کند . وظیفه دوزینگ پمپ این است که در مقدار معینی از مواد شیمیایی مانند کلر ، آنتی اسکالانت (از مواد شیمیایی رسوب زدا ممبران در صنعت تصفیه آب و تصفیه فاضلاب می باشد که عمده ترین کاربرد آن در سیستم های تصفیه آب اسمز معکوس برای پیشگیری از پوسته پوسته شدن غشای سیستم RO می باشد .) در مرحله ی پیش تصفیه دستگاه تصفیه آب صنعتی نقش بسیار مهمی دارد.

اجزای دوزینگ پمپ به شرح زیر است :

  • تنظیم دبی : دوزینگ پمپ ها برای تنظیم دبی از یک پیچ میکرومتر استفاده می کنند علاوه بر آن می توان از یک عملگر الکترونیکی استفاده کرد که با سیگنالی که می گیرند دبی را تنظیم می کنند .
  • محرکه : نیروی محرکه دوزینگ پمپ ها یک الکترو موتور می باشد . در مواردی هم از موتورهای پنوماتیکی یا هیدرولیکی استفاده می شود .
  • گذرگاه سیال : طراحی گذرگاه سیال به مواردی مانند : ویسکوزیته ، دما ، خورندگی ، دبی و غیره بستگی دارد .
  • مکانیزم حرکت : حرکت چرخشی میل لنگ در دوزینگ پمپ ها سبب حرکت رو به جلو و عقب پیستون می شود که این حرکت سبب ایجاد تراکم در کورس جلوی پیستون و انبساط در مرحله برگشت آن می شود .

 انواع دوزینگ پمپ ها (بر اساس مکانیزم انتقال قدرت) :

  • دوزینگ پمپ های موتوری
  • دوزینگ پمپ های سلونوئیدی

انواع دوزینگ پمپ ها (بر اساس مکانیزم تراکم) :

  • دوزینگ پمپ های دیافراگمی
  • دوزینگ پمپ های پیستونی
  • دوزینگ پمپ های پلانجری

محل نصب دوزینگ پمپ ها در کجاست؟

دوزینگ پمپ های دستگاه تصفیه آب صنعتی ، قبل از پمپ های فشار بالا نصب می شوند . دلیل نصب دوزینگ پمپ ها قبل از پمپ های فشار بالا این است که مواد ضد رسوبی آنتی اسکالانت وارد ممبران شوند و طول عمر آن ها را بالا ببرند .

دوزینگ پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی سافت واتر

دوزینگ پمپ دستگاه تصفیه آب صنعتی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط