راهکارهای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

راهکارهای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس سافت واتر (soft water) علاوه بر اینکه قادر هستند تا انواع ذرات معلق، رسوبات، آهک و سایر آلاینده های شیمیایی را از آب حذف کنند بلکه سختی آب را به مقدار بالایی از بین می برند و آب را نرم می کنند.

دقت داشته باشید دقت در حذف ناخالصی ها در دستگاه های تصفیه آب مختلف و با برندهای متفاوت، متغیر است.

پس از مدتی که از استفاده سیستم تصفیه بگذرد محیط داخل دستگاه کیفیت اولیه را ندارد و ممکن است دو مشکل عمده بر سر راه فیلتراسیون آب قرار بگیرد.

ممکن است رسوباتی که در آب وجود دارد سبب تشکیل لایه های رسوبی در بخش ها و قطعات مختلف دستگاه شود.

به مرور زمان و بی اهمیتی به این موضوع باعث می شود تا لایه های رسوبات بیشتر شود و به مرور زمان این لایه های رسوبی به محلی برای تجمع باکتری ها تبدیل شود.

آلودگی های میکروبی نیز می توانند تکثیر شوند و گسترش یابند و از آنجایی که کلر موجود در آب در همان مراحل ابتدایی حذف می گردد دیگر ماده ای ضد عفونی کننده برای سیستم وجود ندارد.

محفظه فیلترهای پیش تصفیه، محفظه فیلتر ممبران، مخزن تصفیه آب از رایج ترین قطعاتی هستند که همواره در خطر رسوب گرفتگی قرار دارند.

هوزینگ ممبران مهم ترین فیلتر دستگاه یعنی ممبران را درون خود جای می دهد. آب ورودی به این هوزینگ بیشترین میزان آلودگی و سختی را به همراه خود دارد و این سبب می شود تا مشکل رسوب و انواع آلودگی ها در این بخش بیشتر دیده شود.

شیلنگ های تصفیه آب که دائم آب از آنها عبور می کند نیز در معرض رسوب گرفتگی هستند.

حال برای اینکه مشکلات رسوب گرفتگی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر بوجود نیایید باید مراحل زیر را انجام دهید.

  • تعویض به موقع فیلترها اهمیت زیادی دارد زیرا بزرگترین عاملی که باعث رسوب و جلبک در هوزینگ ها و شلنگ می شود تعویض نکردن فیلترها است.

  • هوزینگ ها را هنگام تعویض فیلترها حتما با آب تمیز بشویید تا هیچ آثاری از جلبک و باکتری در آن باقی نماند.

  • مخزن ذخیره را بعد از تعویض فیلترها بهتر است تخلیه نمایید. همچنین اگر مدتی از آن استفاده نکرده اید حتما 2 الی 3 بار مخزن را پر و خالی کنید تا به طور کامل شسته شود.

نکته : البته بعد از حدود 5 سال بهتر است به طور کامل مخزن را تعویض کنید و مخزن نو جایگزین آن نمایید.

  • مورد بعدی شلنگ های تصفیه است که بهتر است بعد از چند سال استفاده نیز آنها را تعویض کرد.

راهکارهای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

راهکارهای جلوگیری از رسوب گرفتگی دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط