ساختار و عملکرد فیلتر ممبران در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر

ساختار و عملکرد فیلتر ممبران در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر
دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس سافت واتر دارای فیلتر غشاء نیمه تراوا می باشند که با عنوان ممبران شناخته می شود، اصلی ترین واحد دستگاه تصفیه آب که به طبع سنگین ترین بار تصفیه آب را بر دوش دارد، فیلتر ممبران است.

این فیلتر دارای چندین لایه غشاء بسیار نازک می باشد که منافذی با قطر 0.0001 میکرون بر روی آن به وجود آمده است.

فیلتر ممبران با ساختار پیچیده و منحصر به فردی که دارد قادر است تا هر نوع ناخالصی چون فلزات سنگین، انواع میکروب ها، نمک های محلول در آب و انواع مواد سمی و مضر را مانند نیترات، نیتریت و آرسنیک از بین ببرد.

همان گونه که گفته شد فیلتر ممبران دارای چندین لایه غشاء نازک است، اطراف ممبران لایه ای توری و همچنین لایه ای دیگر به عنوان محافظ و جهت هدایت آب قرار گرفته است.

تمامی این لایه ها به صورت رولی لوله ای شکل درآمده اند. در انتهای لوله مرکزی این فیلتر حفره ای وجود دارد که محل عبور آب تصفیه شده از فیلتر و در نهایت از هوزینگ است. آب خروجی از هوزینگ ممبران وارد مخزن می شود.

فیلترهای ممبرانی که در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر مورد استفاده قرار می گیرند از نوع هوزینگی هستند.

یکی از قابلیت های ویژه ممبران این است که می تواند ظرفیت های مختلف آب را تصفیه و تولید کند. در دستگاه های تصفیه آب خانگی عموما از ممبران 50 گالن یا 75 گالن استفاده می شود.

در واقع تولید 50 گالن آب تصفیه شده توسط ممبران ظرفیت تولید آب در شبانه روز است که هر گالن حدودا معادل 3.7 لیتر می باشد. بنابراین فیلتر ممبران 50 گالن حدودا 180 لیتر آب را تولید می کند.

دقت داشته باشید که ورود آب از محفظه هوزینگ ممبران از یک قسمت و خروج آب از قسمت دیگر است ، به این دلیل چگونگی نصب ممبران در هوزینگ بسیار مهم است و باید محل خروجی فاضلاب از خروجی آب تصفیه شده از ممبران نیز مشخص باشد.

ساختار و عملکرد فیلتر ممبران در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر

ساختار و عملکرد فیلتر ممبران در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط