سوییچ فشاربالا در تصفیه آب

سوییچ فشاربالا در  تصفیه آب

سوئیچ فشار بالا (high pressure) سوئیچ ایمنی در دستگاه تصفیه آب است. سوئیچ فشار بالا و سوییچ فشار پایین هر دو برای نظارت بر عملکرد صحیح سیستم عمل می کنند.

در دستگاه های تصفیه آب یک سنسور وجود دارد که وقتی مخزن ذخیره سازی دستگاه پر می شود، عمل می کند . به طور کلی وظیفه ی این سوئیچ ، قطع برق دستگاه هنگام پر شدن مخزن می باشد. وقتی که مخزن دستگاه پر از آب تصفیه شده است و فشار آب در پشت فیلتر ممبران بالا می رود سوئیچ فشار بالا این فشار را تشخیص داده و به پمپ دستور خاموش شدن می دهد.

در دستگاه های تصفیه آب، یک سنسور وجود دارد که وقتی فشار آب زیاد می شود منبع آب پر است به میان می آید و برق عبوری از خود را همانند یک کلید قطع می کند.

همچنین بر روی این سوییچ ها یک پیچ کوچک قرار دارد که این پیچ ها می تواند آلن خور باشد و برای تنظیم آن به یک آچار آلن مناسب نیاز می باشد.بوسیله پیچ می توانید فشار دستگاه را تنظیم کنید که این کار بهتر است به کمک فشارسنج انجام شود و توجه کنید که این فشار نباید بیش از 40psi باشد.چون اگر میزان فشار از این عدد بالاتر برود احتمال ترکیدن مخزن وجود دارد(برای مخزن فایبرگلاس:40psi و برای مخزن تانک پک : 80psi است)

کاربرد سوییچ فشار در صنایع مختلف:
  • سوویچ فشار در سیستم گازی
  • سوییچ فشار در سیستم آبی
  • سوییچ فشار در سیستم بخار
  • سوییچ فشار در سیستم هوا
روشی برای تست عملکرد صحیح قطعه

هنگامی که پمپ روشن می باشد شیر منبع آب و شیر برداشت را بسته،اگر سوییچ سالم باشد باید پمپ دستگاه را خاموش کند اگراین کار را انجام ندهد یعنی سوییچ خراب است و برای اطمینان بیشتر باید قطعه را با اهم متر تست کنید.یعنی سوییچ را به طور کامل از دستگاه تصفیه آب خارج کنید و سپس دو سر اهم متر را به خروجی و ورودی دستگاه وصل کرده در این لحظه اهم متر باید میزان مقاومت را نشان دهد.

سوییچ فشاربالا در  تصفیه آب

سوییچ فشاربالا در  تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی CCRA ) با ارائه محصولات با برند تجاری  از سال 1380 تا کنون توانسته در عرصه فروش و خدمات پس از فروش محصولات فوق درایران و خاورمیانه افتخارآفرین باشد.

تلفن تماس: 65522923-65522963-021           همراه: 09364848920-09122972091

مطالب مرتبط