شیر برقی تصفیه آب سافت واتر

شیر برقی تصفیه آب سافت واتر

شیر برقی قطعه ای از دستگاه تصفیه آب است و سیم پیچی عایق بندی شده می باشد که از آهن یا فولاد تشکیل شده است. می توان گفت ماده ای که سیم پیچ به دور آن پیچیده  می شود اصلی ترین قطعه این دستگاه می باشد.

طریقه عملکرد شیر برقی در دستگاه تصفیه آب

عملکرد شیر برقی در دستگاه تصفیه آب به این صورت می باشد: هنگامی که جریان از طریق سیم عبور می کند خاصیت الکترو مغناطیسی را نشان می دهد و شار مغناطیسی در اطراف سیم القا می شود. هنگامی که جریان برق در حال عبور از سیم پیچ برقی است، به عنوان الکترومغناطیس عمل می کند  یعنی جریان الکتریکی به جریان مغناطیسی تبدیل می شود و هنگامی که جریان خارج می شود خاصیت الکترومغناطیسی را از دست می هد. در هرجایی که جریان سیال لازم باشد به طور خودکار کنترل شود از شیر برقی استفاده می کنند.

کاربرد شیر برقی در دستگاه تصفیه آب

شیر برقی در دستگاه تصفیه آب برای کنترل جریان مایع در خط لوله یا یک فرآیند خاص استفاده می شود. در واقع شیر برقی یک واحد کنترل است که وقتی انرژی الکتریکی کم یا زیاد شود, یا خاموش می شود و یا جریان سیال را مجاز می کند یعنی اعمال بار الکتریکی بر روی سیم پیچ,  وضعیت دریچه را از حالت باز به بسته یا برعکس تغییر می دهد.

اجزا شیر برقی
  • ورودی و خروجی سیال
  • سیم پیچ به همراه قاب
  • بدنه شیر برقی
  • میله فلزی
  • محل اتصالات سیم ها
  • مغزی

عواملی وجود دارد که باعث نقص در عملکرد این قطعه می شود, برای مثال هنگامی که شیر برقی در جای درست و هم تراز نصب نشود می تواند مانع جا به جا شدن سیال شود و در نتیجه شیر برقی از کار بی افتد. یکی دیگر از عوامل خرابی ,تکرار زیاد قطع و وصل شدن شیر برقی می باشد که باعث داغ شدن و در نتیجه سوختن سیم پیچ می شود. همچنین انتخاب ولتاژ مناسب در عملکرد صحیح این دستگاه بسیار مهم است.

شیر برقی تصفیه آب سافت واتر

شیر برقی تصفیه آب سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا (کمپانی CCRA ) با ارائه محصولات با برند تجاری متفاوت از سال 1380 تا کنون توانسته در عرصه فروش و خدمات پس از فروش محصولات فوق درایران و خاورمیانه افتخارآفرین باشد.

تلفن تماس: 65522923-65522963-021           همراه: 09364848920-09122972091

مطالب مرتبط