شیر قطع کن خودکار  Auto shut off valve در تصفیه آب سافت واتر

شیر قطع کن خودکار  Auto shut off valve در تصفیه آب سافت واتر

در دستگاه های تصفیه آب که سیستم تصفیه در آن ها اسمز معکوس است پس از اینکه فرآیند تصفیه کامل انجام شد و ظرفیت مخزن نیز تکمیل شد جریان آب ورودی به دستگاه توسط شیر برقی یا شیر قطع کن خودکار قطع خواهد شد. به صورت کلی شیر قطع کن خودکار وظیفه کنترل جریان آب ورودی را بر عهده دارد. در واقع وقتی که مخزن ذخیره پر شود دستور قطع جریان آب را می دهد.

به طور کلی شیر قطع کن خودکار در دو نوع شیر برقی و چهار راهی مکانیکی است که امروزه بیشتر از شیر برقی در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر استفاده می شود.

سافت واتر (soft water) یک کمپانی معروف و قدیمی بوده که به تولید دستگاه های تصفیه آب پرداخته است . این کمپانی با تکنولوژی روز دنیا پیش می رود و تمام قطعات و تجهیزات دستگاه ها را بر این اساس تولید می کند.

چهار راهی مکانیکی

چهار راهی مکانیکی نوع قدیمی تر از شیرهای قطع کن خودکار است و به واسطه دیافراگم جریان عبور آب را کنترل می کند. در چهار راه های مکانیکی دو مسیر برای جریان آب وجود دارد. یکی از آن ها جریان آب اولیه بوده و دومی جریان آب تصفیه شده است.

این چهار راهی مکانیکی طبق اختلاف فشاری که بین آب تصفیه شده و آب ورودی وجود دارد کار می کند. نحوه کار در شیرهای قطع کن خودکار از نوع چهار راه مکانیکی به این صورت است که اگر حجم و میزان آب تصفیه شده افزایش پیدا کرده باشد فشار بیشتری را تولید می کند و در نهایت پرده دیافراگم مسیر آب ورودی را می بندد. اما در صورتی که فشار آب کم باشد مسیر آب برای تصفیه باز می شود. زیرا نشان می دهد که آب درون مخزن کم است.

یکی از معایب چهار راه های مکانیکی این بوده که ممکن است مصرف کنندگان متوجه خرابی و آسیب دیدگی این قطعه نشوند از این رو بهتر است برای اطمینان حاصل کردن از عملکرد درست چهار راه های مکانیکی دستگاه تصفیه آب حداقل سالی یک بار توسط کارشناس مورد بررسی قرار بگیرد.

چهار راه های مکانیکی برای تصفیه آب های خانگی و نیمه صنعتی موجود هستند و نوع اتصالات در آن می تواند مهره ای و یا فیتینگی باشد.

شیر قطع کن خودکار  Auto shut off valve در تصفیه آب سافت واتر

شیر قطع کن خودکار  Auto shut off valve در تصفیه آب سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط