علت خرابی سوئیچ فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

علت خرابی سوئیچ فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

سوئیچ قطع کن فشار پایین یا سوئیچ لوپرشر (low pressure) در ابتدای دستگاه نصب می شود، محل دقیق تر این سوئیچ معمولا بعد از فیلتر الیافی است و جزء اولین قطعات و سوئیچ های ورودی به سیستم های تصفیه آب خانگی سافت واتر است.

البته این سوئیچ تنها مختص به دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس سافت واتر است و سایر سیستم های تصفیه چون اولترافیلتراسیون مجهز به سوئیچ قطع کن فشار پایین نمی باشند.

به صورت کلی این سوئیچ وظیفه دارد تا از خشک شدن و کارکرد بدون آب پمپ جلوگیری کند و ایجاد خطا و آسیب های احتمالی به پمپ را به حداقل برساند.

سوئیچ لوپرشر مجهز به دیافراگم است و میزان فشاری که به صفحه دیافراگم سوئیچ وارد می شود سبب روشن و خاموش شدن پمپ تصفیه می شود.

با اینکه سوئیچ فشار پایین جزء قطعات کم استهلاک دستگاه است و خرابی و از کار افتادن آن طولانی تر از سوئیچ فشار بالا می باشد اما گاهی کاهش فشار و قطع شدن بیش از حد آب ورودی باعث می شود تا صفحه دیافراگم از سوئیچ جدا شود.

صفحه در داخل سوئیچ ثابت شده و در نهایت سبب قطع شدن جریان برق می شود، پس عملکرد این قطعه با فشار آب ورودی به دستگاه کاملا ارتباط مستقیم دارد.

همچنین گاهی بدلیل شوک های ناگهانی که ممکن است برخی اوقات از سوی پمپ های ساختمان و یا فشار بالا آب ایجاد شود، ممکن است دیافراگم سوئیچ دچار پارگی شود و نشتی آب از سوئیچ دیده شود.

تست سوئیچ قطع کن فشار پایین و اطمینان از عملکرد صحیح آن می تواند نقش موثری را در عملکرد هرچه بهتر دستگاه تصفیه آب و جلوگیری از هزینه های اضافی برای سرویس و تعمیر پمپ داشته باشد.

علت خرابی سوئیچ فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

علت خرابی سوئیچ فشار پایین در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط