علت وجود رسوب در آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

علت وجود رسوب در آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

با اینکه دستگاه های تصفیه آب سافت واتر (soft water) از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و توسط استانداردهای جهانی تایید شده اند اما گاهی ممکن است اختلالاتی در دستگاه به وجود بیاید که کیفیت آب تصفیه شده همانند قبل نباشد. گاهی ممکن است در آب خروجی از دستگاه مقداری رسوب دیده شود. (یعنی در کتری رسوب می بندد.)

دستگاه های تصفیه آب سافت واتر اسمز معکوس از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند و آب خروجی را به آبی بسیار سالم و عاری از هرگونه آلاینده و سختی تبدیل می کنند به همین دلیل آب تصفیه شده هرگز نباید رسوب داشته باشد. برای یافتن علت این مشکل می توانید موارد زیر را بررسی نمایید.

  • در اولین مرحله سختی آب خروجی را با استفاده از دستگاه سختی سنج اندازه گیری نمایید. اگر عدد نشان داده شده توسط دستگاه بالاتر از 120 ppm باشد داشتن رسوب در آب طبیعی است.
  • اگر دستگاه تصفیه دارای شیر میکس می باشد از بسته بودن شیر میکس اطمینان حاصل کنید. از سلامت شیر میکس در دستگاه مطمئن شوید. اگر شیر میکس تا انتها بسته باشد نباید از خروجی شیر هیچ گونه آبی خارج شود.
  • سپس با بررسی فیلتر ممبران از عملکرد صحیح آن اطلاع کسب کنید. اگر فیلتر ممبران به موقع تعویض نشود قادر به کاهش سختی آب نمی باشد. یکی دیگر از عواملی که در کاهش کیفیت آب خروجی از فیلتر ممبران تاثیر می گذارد عملکرد نادرست فیلترهای پیش تصفیه است. برای رفع این مشکل فیلتر ممبرانی جدید و با کیفیت را جایگزین فیلتر ممبران قدیمی کنید و فیلترهای پیش تصفیه را نیز به موقع تعویض نمایید.
  • برای پیدا کردن علت این مشکل از سالم بودن فیلتر مینرال، فیلتر پست کربن نیز آگاه شوید.
  • در آخر نیز مخزن تصفیه را بررسی نمایید. ممکن است ایجاد لایه ای رسوبی درون مخزن سبب سخت شدن آب خروجی شود.

علت وجود رسوب در آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

علت وجود رسوب در آب تصفیه شده در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط