عملکرد چهار راهی مکانیکی در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر 

عملکرد چهار راهی مکانیکی در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر 

شیر برقی و چهار راهی مکانیکی دو قطعه با وظایف مشابه اما ساختار و عملکردی متفاوت می باشند.

شیر برقی امروزه جایگزین چهار راهی های مکانیکی شده است و در تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی جدید سافت واتر به جای چهار راه های مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرند.

از آنجایی که کمپانی سافت واتر از قدیمی ترین تولید کنندگان سیستم های تصفیه آب است، برخی از سیستم های قدیمی تر این کمپانی مجهز به چهار راهی مکانیکی بوده اند.

در چهار راهی های مکانیکی دو مسیر جداگانه برای آب وجود دارد که از طریق دیافراگم لاستیکی از یکدیگر جدا شده اند.

بنابراین این قطعه دارای دو ورودی و دو خروجی است. آب ورودی از طریق چهار راهی وارد ممبران می شود و از سمت دیگر آب تصفیه شده توسط ممبران از ورودی دیگر وارد چهار راهی خواهد شد و به سمت مخزن ذخیره می رود.

در حالت عادی کارکرد دستگاه تصفیه آب هر دو مسیر آب از چهار راهی باز است و جریان آب برقرار خواهد بود و به مرور آب تصفیه شده وارد مخزن ذخیره می شود.

بدلیل فشاری که از طرف آب ذخیره شده به مخزن وارد می شود فشار در شیلنگ تصفیه نیز به مراتب بالاتر می رود و هنگامی که فشار از حد نرمال بالاتر برود، به دیافراگمی که در چهار راه مکانیکی به کار رفته است فشار وارد شده و باعث می شود تا مسیر ورودی آب شهری به چهار راه مکانیکی مسدود شود.

بدین ترتیب پس از اینکه مخزن ذخیره از آب پر شود اجازه عبور آب از فیلترهای تصفیه دستگاه داده نمی شود.

چهار راهی های مکانیکی دقت کمتری نسبت به شیرهای برقی دارند، به همین دلیل است که شیرهای برقی انتخاب مناسب تری برای سیستم های اسمز معکوس می باشند و امروزه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

عملکرد چهار راهی مکانیکی در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر 

عملکرد چهار راهی مکانیکی در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • شیر دیافراگمی مکانیکی آب تصویه خانگی

مطالب مرتبط