عوامل موثر در طول عمر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب سافت واتر

عوامل موثر در طول عمر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب سافت واتر

دستگاه های تصفیه آب خانگی اسمز معکوس وابستگی بسیار زیادی به فیلتر ممبران دارند. فیلتر ممبران بسیار حساس است و اگر شرایط لازم برای عملکرد آن فراهم نشود به سرعت آسیب می بیند و کارایی خود را از دست می دهد.

فیلتر ممبران همچنین گران ترین فیلتر مورد استفاده در سیستم اسمز معکوس است به همین دلیل از عواملی که سبب کوتاه شدن طول عمر فیلتر ممبران می شوند باید تا حد ممکن از بروز آن ها جلوگیری نمود.

به صورت کلی عواملی وجود دارد که می توانند بر عملکرد غشاء ممبران تاثیر گذار باشند. در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

  • سختی آب ورودی :

هر فیلتر ممبران جهت تصفیه نمودن آب در یک محدوده مشخص طراحی شده است و می تواند محدوده ای از سختی آب را تحمل کند. اگر سختی آب ورودی به غشاء ممبران از حد مجاز بالاتر برود می تواند موجب کاهش طول عمر فیلتر ممبران گردد.

  • تعویض به موقع فیلترهای پیش تصفیه :

فیلترهای پیش تصفیه وظیفه دارند تا آب را از نظر کیفیتی به درجه ای برسانند که برای فیلتر ممبران قابل قبول باشد. اگر فیلترهای پیش تصفیه به موقع تعویض نشوند و قادر به تصفیه آب با دقت بالا نباشند، فیلتر ممبران در معرض مواد شیمیایی قرار می گیرد و به سرعت از کار می افتد.

  • کیفیت پمپ سیستم تصفیه :

فیلتر ممبران برای عملکرد خود به فشار بالای آب نیاز دارد. اگر پمپ کیفیت لازم را نداشته باشد و نتواند فشار لازم را برای فیلتر ممبران فراهم کند، تخلیه فاضلاب از هوزینگ ممبران نیز به درستی صورت نمی گیرد. برگشت فاضلاب به غشاء ممبران سبب ایجاد لایه های رسوبی به غشاء ممبران می شود. در صورت استفاده از پمپ بدون کیفیت عمر فیلتر ممبران سیستم می تواند تا نصف حالت عادی کاهش پیدا کند.

عوامل موثر در طول عمر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب سافت واتر

عوامل موثر در طول عمر فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط