فواید حذف آرسنیک از آب

فواید حذف آرسنیک از آب

در این مطلب می خواهیم درباره‌ی سی‌ و سومین عصر جدول تناوبی عناصر یعنی «آرسنیک» که با نماد شیمیایی«As» در جدول تناوبی حضور دارد ، صحبت کنیم . همان طور که می‌دانید جایگاه آرسنیک در جدول تناوبی ، در دوره‌ی چهارم و گروه پانزدهم می‌باشد .

اگر به شیمی علاقه داشته باشید ، می‌دانید که عناصری که در هر گروه جدول تناوبی عناصر حضور دارند ، دارای ویژگی های مشابهی خواهند بود .

به عنوان مثال تمامی عناصر گروه پانزدهم از جمله آرسنیک جدول تناوبی دارای ویژگی هایی شبیه به هم هستند . عناصر می توانند به سه دسته تقسیم شوند : فلزات ، شبه فلزات و نافلزات .

آرسنیک جزء دسته ی شبه فلزات محسوب می‌شود . عناصری که شبه فلز هستند که رفتار و خواص آن ها از نظر فیزیکی مشابه فلزات است و از نظر شیمیایی نیز رفتاری مشابه با نافلزات دارند . آرسنیک عصری است که جزء این دسته می باشد.

در ادامه ی مطلب کاربردهای این عنصر را مورد بررسی قرار می دهیم .

عنصر آرسنیک و تمامی ترکیباتی که در آن ها آرسنیک موجود است ، سمی می باشند و به همین دلیل از ترکیبات این عنصر به عنوان آفت کش و سموم استفاده می شود .

از یکی از ترکیبات آرسنیک در ساخت مدار برای LED استفاده می شود. در علوم آزمایشگاهی برای آزمایش هایی که برای تشخیص سرطان استفاده می شود از یکی از ترکیبات آرسنیک (تری اکسید آرسنیک) استفاده می شود .

در برخی از نواحی ، خاک زمین دارای آرسنیک است و با گذر آب از این مناطق ، این عنصر وارد آب می شود . همان طور که می دانید آرسنیک ماده ای سمی است و حضور این ماده در آب بسیار خطرناک است و استفاده از آن اکیداً ممنوع است .

حذف این ماده از آب یکی از دغدغه های بسیار مهم است و در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب برای حذف این آب از مواد شیمیایی مختلفی استفاده می شود .

فواید حذف آرسنیک از آب

فواید حذف آرسنیک از آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط