مشخصات انواع برج خنک کننده

مشخصات انواع برج خنک کننده  

در این مطلب می خواهیم با یکی از مهم ترین تجهیزاتی که در صنایع مختلف از جمله صنعت تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد ، آشنا شویم و درباره ی آن اطلاعاتی به دست آوریم .

برج خنک کننده چیست ؟ برج خنک کننده یکی از تجهیزاتی است که مانند یک مبدل حرارتی عمل می کند و در آن آب گرم با هوای خنک مخلوط می شود و به این صورت دمای این آب کاهش پیدا می کند .

این عملکرد کلی برج های خنک کننده می باشد که فرآیند خنک سازی آب گرم را قطعات و اجزایی که در برج خنک کننده تعبیه شده اند ، انجام می دهند .

برج های خنک کننده تقسیم بندی های مختلفی دارند که در ادامه ی مطلب به هر یک از این تقسیم بندی ها می پردازیم و بررسی می کنیم .

 یکی از این تقسیم بندی ها ، تقسیم بندی بر اساس جنس آن هاست که عبارت است از : برج خنک کننده بتنی ، برج خنک کننده فایبرگلاسی و برج خنک کننده فلزی .

تقسیم بندی بر اساس آب یکی دیگر از تقسیم بندی های برج خنک کننده است که این برج ها عبارت است از : برج های خنک کننده با مدار باز  و برج خنک کننده با مدار بسته .

تقسیم بندی بر اساس جریان هوا عبارت است از : برج های خنک کننده با جریان طبیعی ، برج های خنک کننده با جریان القایی و برج های خنک کننده با جریان مکانیکی .

نحوه ی عملکرد برج های خنک کننده به چه صورت است ؟ برج های خنک کننده در درون خود دارای مقدار کمی رطوبت هستند که در اثر تماس با آب گرم اختلاف دما و انرژی به وجود آمده باعث خنک شدن آب می شود .

در فرآیند خنک سازی آب گرم ، آب بخار می شود و به دلیل تبخیر ، دمای آب گرم کاهش پیدا می کند و انجام شدن این فرآیند به دلیل رطوبتی است که در داخل برج وجود دارد .

مشخصات انواع برج خنک کننده

مشخصات انواع برج خنک کننده

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط