نحوه کار برج خنک کننده سافت واتر

نحوه کار برج خنک کننده سافت واتر

برج خنک کننده وسیله ای برای کاهش دمای آبگرم است. در حقیقت حرارت اضافه آب را می گیرد به اینصورت که هوای اتمسفر و آبگرم تبادل حرارتی انجام می دهند تا دمای آب کم شود.سایز این دستگاه ها متفاوت است.

برج های خنک کننده به دو صورت مدار باز و مدار بسته هستند.

باید توجه داشته باشید که از برج خنک کننده مدار باز در مناطقی که رطوبت هوا زیاد است نباید استفاده شود چون راندمان برج خنک کننده را پایین می آورد به این علت که در برج خنک کننده مدار باز آبگرم و هوا تماس مستقیم دارند و آبگرم تبخیر شده به همراه هوا خارج می شود.

به این صورت که سرعت جریان آب در دستگاه را پایین می آورد و شدت هوای ورودی را زیاد می کند که این کار سبب کاهش دمای آبگرم می شود.

برج خنک کننده شامل بخش های مختلفی همانند پکینگ،قطره گیر، فن،موتور الکتریکی، شفت منتقل کننده نیرو و گیربکس همچنین لوله های توزیع آب و افشانک های پاشش آب می باشد که هر کدام مسئول کاری است.

می توان گفت پکینگ ها همانند پوشال کولر عمل می کنند یعنی بافت شبکه ای دارند که شدت جریان آب را کاهش می دهند.

برج خنک کننده مدار بسته یعنی اینکه آبگرم و هوا تماس مستقیم ندارند و معمولا مصرف آب نخواهیم داشت. در اصل آبگرم از لوله کویل عبور می کند و هوا هم از سطح اطراف لوله توسط فن می آید تا حرارت اضافه آبگرم از جداره لوله ها به هوا منتقل شود.

به طور کلی سیستم آب رسانی در برج های خنک کننده به دو نوع سیستم توزیع ثقلی و توزیع تحت فشار یا اسپری است. همچنین دو نوع فن در برج های خنک کننده استفاده می شود 1.فن آکسیال 2.فن سانترفیوژ که هشتاد درصد برج های خنک کننده از فن آکسیال استفاده می کنند.

نحوه کار برج خنک کننده سافت واتر

نحوه کار برج خنک کننده سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط