چرا وجود فلو فاضلاب در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر ضروری است ؟

چرا وجود فلو فاضلاب در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر ضروری است ؟

در فرآیند تصفیه آب در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر در حالت کلی دو روش یا تکنیک وجود دارد. در حالت اول که در فیلترهای پیش تصفیه دیده می شود املاح مضر و آلاینده هایی که گرفتار شده اند درون فیلتر باقی می مانند.

برای مثال فیلتر الیافی پس از جذب آلاینده ها و ذرات معلق و فیلتر کربن اکتیو گرانول و کربن بلاک پس از اینکه مواد شیمیایی را به دام می اندازند آلاینده هارا درون خود نگه می دارند و دور ریخته نمی شوند.

با توجه به اینکه فیلترهای کربن و فیلتر الیافی قیمت مناسبی دارند آلاینده ها را در خود نگه می دارند و پس از اینکه اشباع شدن و ظرفیتی برای جذب آلاینده نداشتند، تعویض می شوند.

اما سایر آلاینده هایی که به همراه آب ورودی وارد دستگاه می شوند نظیر آهک، شوری آب، نیترات و نیتریت فقط از طریق غشاء فیلتر ممبران حذف می شوند.

فیلتر ممبران در واقع مهم ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب RO به شمار می رود و نسبت به سایر فیلترها گران قیمت تر است. اگر قرار باشد ناخالصی ها درون فیلتر ممبران گرفتار شوند، تعویض فیلتر ممبران باید هر چند ماه یکبار مانند فیلترهای پیش تصفیه صورت بگیرد.

از آنجایی که تعویض فیلتر ممبران مقرون به صرفه نمی باشد پس بهتر است تکنیک دور ریختن آلاینده ها در این فیلتر صورت بگیرد.

به همین دلیل هوزینگ ممبران دو خروجی دارد. خروجی اول آب تصفیه شده و سالم را جدا می کند و خروجی دیگر باعث می شود بخش غیر قابل استفاده و در واقع همان فاضلاب دور ریخته شود.

این کار همواره سبب می شود تا فیلتر ممبران طول عمر طولانی تری داشته باشد. بخش فاضلاب فیلتر ممبران توسط فلو فاضلاب دور ریخته می شود و به فاضلاب راه می یابد. به همین دلیل وجود فلو فاضلاب در سیستم اسمز معکوس برای دور ریختن پساب ناشی از فیلتر ممبران ضروری است.

چرا وجود فلو فاضلاب در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر ضروری است ؟

چرا وجود فلو فاضلاب در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر ضروری است ؟

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط