کاربرد مخزن کندانس در دستگاه سافت واتر

کاربرد مخزن کندانس در دستگاه سافت واتر

در این مطلب درباره ی مخزن کندانس می پردازیم و اطلاعاتی به دست می آوریم .

مخزن کندانس چیست ؟ مخزن کندانس مخزنی است که آب برگشتی از دیگ بخار در آن ذخیره می شود . در واقع تقطیر بخار آب برگشتی از دیگ بخار ، آبی است که در مخزن کندانس ذخیره می شود .

علت تعبیه شدن این مخزن چیست ؟ آب برگشتی از دیگ بخار فشار بالایی دارد و به همین جهت آب به مخزن کندانس  وارد می شود و در این مخزن ذخیره می شود تا هنگامی که فشار آن کاهش پیدا کند .

چگونه فشار آب وارد شده به مخزن کندانس کاهش پیدا می کند ؟ با تعبیه شدن یک فشار شکن ، فشار آب کاهش پیدا می کند .

سوالی که به وجود می آید این است که بالا بودن فشار آب برگشتی از دیگ بخار چه مشکلی دارد که باید وارد مخزن کندانس شود ؟ اگر آب برگشتی از دیگ بخار به طور مستقیم وارد دیگ بخار شود به قطعات دیگر آسیب وارد می کند و از خوردگی و رسوب دیگ بخار جلوگیری می شود .

نحوه ی عملکرد مخزن کندانس به چه صورت است ؟ آب برگشتی از دیگ بخار توسط تله بخار به صورت قطره ای جمع آوری می شود .

سپس به چاله کندانس ریخته می شود . محل قرارگیری چاله کندانس در کجاست ؟ در قسمت پایینی تجهیزات قرار گرفته می شود . آبی برگشتی از دیگ بخار برای آن که دوباره به دیگ بخار ریخته شود از پمپ های دیگ بخار کمک می گیرد و پس از آن به دی اریتور دیگ بخار وارد می شود .

این آب به دیگ بخار وارد می شود و در آن بخار خواهد شد و به این صورت مورد استفاده قرار می گیرد .

همان طور که می دانید دیگ های بخار انواع مختلفی دارند . نوعی از دیگ های بخار هستند که 80 درصد از آب برگشتی در آن ها تغذیه می شود و تنها 20 درصد آن می تواند وارد مخزن کندانس شود در این نوع دیگ ها مخزن کندانس مورد استفاده قرار نمی گیرد .

استفاده از مخزن کندانس برای کاهش دادن هزینه ها ، افزایش کیفیت آب گرم تولید شده ، عدم نیاز به استفاده کردن از سیستم های رسوب زدایی و سایر موارد موثر است .

کاربرد مخزن کندانس در دستگاه سافت واتر

کاربرد مخزن کندانس در دستگاه سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط