نحوه ی تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

نحوه ی تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس به دلیل وجود فیلتر ممبران آب باید با فشار بالا وارد سیستم شود و اگر فشار آب وارد شده به فیلتر ممبران کم باشد.

فشار آب خروجی از شیر برداشت کم می شود و دستگاه قادر به تولید دقیق آب تصفیه شده نمی باشد. به همین دلیل برای رفع این مشکل در سیستم های تصفیه آب از پمپ تقویت کننده فشار استفاده می شود.

پمپ یک قطعه ی برقی بوده که ممکن است مانند سایر قطعات برقی دچار مشکل و خرابی شود. خرابی پمپ در سیستم های تصفیه با مشکلاتی مانند تولید صدای بیش از حد، کاهش فشار آب خروجی از شیر برداشت، تولید نشدن آب تصفیه شده، نشتی آب از کلگی پمپ و از این قبیل مشکلات بروز می کند.

حال برای اینکه متوجه شویم آیا واقعا این مشکلات از خرابی پمپ است یا سایر قطعات، باید پمپ را تست نماییم. در ادامه به نحوه ی تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر می پردازیم :

اول از همه باید عددی را که بر روی گیج فشار نمایش داده می شود بررسی کنید. به طور طبیعی و در صورت سالم بودن پمپ باید گیج فشار عددی بیشتر از 50 psi را نمایش دهد ولی اگر این عدد کمتر و یا صفر بود نشان از مشکلی در سیستم است.

سوکت های برق پمپ را از دستگاه جدا کنید و به طور مستقیم به آداپتور سیستم بزنید. در این حالت اگر پمپ کار نکرد صد در صد خراب است ولی اگر کار کرد باید از صدای پمپ تشخیص دهی که آیا مشکلی دارد یا خیر.

درون پمپ سیم پیچ و بلبرینگ وجود دارد که اگر ایرادی داشته باشند باعث ضعیف شن پمپ و حتی تولید صدای زیاد می شود.

اگر آشنایی با پمپ تصفیه آب ندارید نمی توانید به راحتی از صدای پمپ تشخیص دهید که آیا سالم است و یاخراب و حتما باید به یک متخصص فنی بسپارید.

البته قبل از این کار باید ولتاژ وارد شده به پمپ و شیلنگ ها و اتصالات پمپ را بررسی کنید تا قطعی برق و یا گرفتگی در اتصالات و شیلنگ وجود نداشته باشد.

در بعضی مواقع ممکن است ایراد از پمپ نباشد و قطعات دیگر سیستم دچار خرابی شده باشند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم :

ممکن است فشار آب شهری کم باشد
ممکن است فلو فاضلاب خراب باشد و نتواند آب را در پشت ممبران نگه دارد. در این حالت آب با سرعت از فاضلاب خارج می شود و اجازه تصفیه به آن نمی دهد. گیج فشار در چنین حالتی عددی کمتر از 50 psi نشان می دهد.

ممکن است ایراد از کلگی پمپ باشد و با تعویض کلگی مشکل برطرف شود.
و یا آداپتور ضعیف شده باشد و نتواند برق لازم برای پمپ را تامین کند.

در غیر این صورت پمپ خراب است و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.

نحوه ی تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

نحوه ی تست پمپ دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط