آب های سطحی زمین

آب های سطحی زمین

به تمامی آب هایی که بر روی سطح زمین وجود دارند آب های سطحی گفته می شود. به طور کلی آب های سطحی ناشی از بارش هستند و یا از آب های زیر زمینی به وجود می آیند. آب های سطحی دارای ویژگی هایی از قبیل شوری، مواد مغذی حل شده در آب و کدورت است. آب های سطحی یکی از مهم ترین منابع آب هستند که خود را به شکل رودخانه ها، چشمه ها، نهرها و جوی ها نشان می دهند. در بسیاری از کشور ها برای مهار کردن آب رودخانه ها و ذخیره آن از سد استفاده می کنند زیرا سدها برای فصول مختلف و میزان بارش ها در مناطق مختلف، کارآمد می باشد. ذخیره نمودن آب های سطحی در پشت سدها در فصولی مثل تابستان که میزان بارش بسیار کم است و همچنین مصرف آب بالاتر می رود، به کمک می آید زیرا در این فصل آب های سطحی توسط گرما بخار شده و یا به درون زمین نفوذ می کند.

مقدار آب های سطحی در ایران طی چند سال گذشته بسیار کاهش پیدا کرده و گرمایش زمین و خشکسالی بسیار در این مسئله تاثیر گذار بوده و بسیاری از رودها در معرض خشک شدن قرار گرفته اند.

زاینده رود و رود کارون از مهم ترین و بزرگترین رودها و منابع آب سطحی در ایران هستند که رو به خشکسالی می روند. در پی خشکی رودهای سطحی گرد و غبار نیز در هوا افزایش پیدا می کند. برای مثال کشور ترکیه سدهایی را بر روی رودخانه های دجله و فرات ساخته است که سبب می شود آب ورودی به عراق و سوریه کاهش پیدا کند به همین دلیل در این دو کشور رودخانه ها با کمبود آب مواجه شده و سبب به وجود امدن گرد و غبار شدید شده است که زندگی مردم را در استان خوزستان دچار مشکل کرده است.

برای برطرف کردن آلودگی ها و آلاینده های موجود در آب می توان از دستگاه های تصفیه آب خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی استفاده کرد.

دستگاه تصفیه آب سافت واتر یک محصول تایوانی است که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و توانایی حذف تمام ذرات را دارد.

آب های سطحی زمین

آب های سطحی زمین

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط