عوارض عدم تعویض به موقع فیلترهای کربنی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

عوارض عدم تعویض به موقع فیلترهای کربنی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

فیلتر حاوی کربن از فیلترهایی است که در اغلب سیستم های تصفیه آب سافت واتر در سه مرحله تکرار شده اند. فیلترهای مرحله دوم و مرحله سوم دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر (soft water) با نام فیلتر کربن اکتیو گرانول و فیلتر کربن بلاک به عنوان فیلترهای پیش تصفیه به حساب می آیند و وظیفه دارند تا آب را برای ورود به فیلتر ممبران فراهم کنند.

کربن موجود در این فیلترها به دو شکل بلوک کربن و ذرات کربن در آمده است و مورد استفاده قرار می گیرد. این کربن ها طی فرآیندهای خاص شیمیایی و فیزیکی فعال شده اند. فعال شدن کربن سبب می شود تا کربن ساختاری بسیار متخلخل بدست آورد و درون کربن ها سطح مقطعی بسیار بزرگ به وجود بیاورد.

هنگامی که آب وارد فیلتر کربن می شود با عبور از بین ذرات کربن و بلوک های کربن تصفیه می گردد. در واقع آب با کربن تماس پیدا می کند و کربن تمامی مواد شیمیایی که در آب وجود دارد به خود جذب می کند. این مواد شیمیایی حاوی کلر و ترکیبات آن، تری هالومتان ها، استیک اسیدها و آفات و سمومی که در کشاورزی استفاده شده و به تدریج وارد منابع آبی شده اند، می باشد.

هنگامی که این آلاینده ها وارد کربن شوند با گذشت زمان کربن ظرفیت خود را برای جذب آلاینده از دست می دهد. در این هنگام اصطلاح کربن مصرف شده و کربن اشباع شده را به کار می برند.

اگر کربن به خوبی قادر به جذب مواد شیمیایی نباشد این مواد مخصوصا کلر وارد فیلتر ممبران خواهند شد. غشاء فیلتر ممبران بسیار حساس است و در صورتی که با کلر تماس پیدا کند با سرعت بیشتری خراب می شود و کارکرد خود را از دست می دهد.

فیلتر ممبران گران ترین و مهم ترین فیلتر سیستم RO در دستگاه تصفیه  آب به شمار می رود به همین علت نیاز است با تعویض به موقع فیلترهای پیش تصفیه طول عمر آن را بالاتر ببریم و از خرابی زود هنگام ممبران جلوگیری کنیم.

عوارض عدم تعویض به موقع فیلترهای کربنی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

عوارض عدم تعویض به موقع فیلترهای کربنی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط