عوامل تاثیر گذار بر کارایی فیلتر یو وی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

عوامل تاثیر گذار بر کارایی فیلتر یو وی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

در سال 1877 پژوهشگران به خاصیت میکروب کشی اشعه یو وی پی بردند و با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی در صنعت تصفیه آب بسیار از آن بهره بردند. فیلتر یو وی شامل لامپ UV و یک محفظه شیشه ای است که لامپ را درون خود جای می دهد.

با تابش اشعه یو وی به آب ورودی، تمامی میکروب ها و ویروس های زنده موجود در آب از بین می روند و قابلیت تکثیر و سرایت را از دست می دهند. در برخی از دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر فیلتر UV به عنوان فیلتر مکمل در آخرین مرحله نصب می شود و مورد استفاده قرار می گیرد.

فیلتر یو وی تحت تاثیر عوامل مختلفی کم کم کارایی خود را از دست می دهد و در این صورت بهتر است تعویض گردد. عوامل مختلفی بر کارایی فیلتر یو وی تاثیر گذار هستند که در ادامه به بررسی برخی از آن ها می پردازیم.

  • عمر لامپ

لامپ UV با گذشت زمان کارایی و قدرت خود را از دست می دهد و مانند روز اول قادر به تصفیه آب نمی باشند. تقریبا می توان گفت تمامی سازندگان لامپ یو وی طول عمری یک ساله را برای لامپ در نظر می گیرند. باور غلطی که وجود دارد این است که برخی تصور می کنند تا زمانی که فیلتر یو وی اشعه فرابنفش را تولید کند خاصیت میکروب کشی خود را نیز حفظ کرده است. اما این گونه نیست و لامپ های یو وی هر سال یک بار باید تعویض شوند تا نور قوی و اثر گذاری داشته باشند.

  • میزان جریان آب

تمامی لامپ های یو وی بر اساس اشعه ای که تابش می کنند برای گندزدایی حجم معینی از آب مناسب هستند. در واقع قدرت فیلتر UV بر اساس حجم آب تعیین می شود. در دستگاه های تصفیه آب فیلتر یو وی با ظرفیت تصفیه 2 گالن آب بر دقیقه بسیار مناسب است.

عوامل تاثیر گذار بر کارایی فیلتر یو وی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

عوامل تاثیر گذار بر کارایی فیلتر یو وی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط