فرآیند اسمز معکوس RO در تصفیه آب

فرآیند اسمز معکوس RO در تصفیه آب :
فرآیند اسمز معکوس (Reverse osmosis) در واقع فرآیندیست که قادر است یک محلول را با غشای نیمه تراوایی که دارد ناخالصی هایش را جدا کرده و به یک ماده خالص تبدیل کند .
حال اگر بخواهیم درباره غشای نیمه تراوا صحبت کنیم باید بگوییم که غشایی است از جنس پلی امید یا مخلوط استات سلولز و تری استات سلولز که فقط می تواند مولکول های خاصی را از خودش عبور دهد ، به طور مثال غشای نیمه تراوا درهای توری تنها قادر هستند مولکول های هوا را از خود عبور دهند و گرد و خاک و ذرات دیگر نمی توانند از آن عبور کنند .
فرآیند اسمز به گونه ایست که بدون اینکه به انرژی خارجی نیاز داشته باشد انجام می شود اما اسمز معکوس در واقع برخلاف فرآیند اسمز عمل می کند و به انرژی برای محلول با شوری زیاد نیاز دارد .
نحوه عملکرد اسمز معکوس :
اگر غشایی داشته باشیم که بین محلول با غلظت کم و زیاد قرار داشته باشد مشاهده می کنیم که محلول غلیظ تر رقیق می شود اگر بگذرایم تا فرآیند به تعادل خود برسد سطح آب ناخالص از آب خالص بالاتر رفته ، این اختلاف سطح بوجود آمده فشار اسمزی می نامند .
در این فرآیند نوع غشاء بسیار مهم می باشد زیرا میزان حذف ناخالصی های آب بستگی به ضخامت غشاء و قطر حفره های آن دارد .
اسمز معکوس برای بالا بردن فشار محلول ناخالص  از یک پمپ فشار قوی استفاده می کند که این پمپ آب را با فشار وارد غشاء می کند و  بخش عظیمی از ناخالصی های آب با عبور از این غشاء جدا می شوند و هرچه آب غلیظ تر باشد به فشار بیشتری برای عبور از غشاء نیاز دارد . اسمز معکوس قادر به حذف حدود 99درصد از ناخالصی ها از جمله کلوئیدها ، مواد آلی ، باکتری ها ، یون ها و غیره می باشد .

در دستگاه های تصفیه آب این فرآیند توسط فیلتر ممبران صورت می گیرد که یکی از مهمترین فیلترها در دستگاه تصفیه آب از جمله خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی می باشد.

همچنین دستگاه های تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی سافت واتر از این فرآیند برای تصفیه آب استفاده می کند.

فرآیند اسمز معکوس RO در تصفیه آب

فرآیند اسمز معکوس RO در تصفیه آب

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط