نحوه تست شیر برقی در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

نحوه تست شیر برقی در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

شیر برقی یکی از ضروری ترین قطعات مورد نیاز در دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر (soft water) است. البته شیر برقی تنها در سیستم های اسمز معکوس سافت واتر دیده می شود و قطعه ای است که در روند کاری سیستم بسیار کارآمد می باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس به طور خودکار پس از پر شدن مخزن خاموش می شوند و اقدامی در جهت تصفیه آب صورت نمی گیرد. هنگامی که پمپ دستگاه خاموش می شود جریان آب ورودی به دستگاه نیز باید در حالت بسته قرار بگیرد، شیر برقی وظیفه دارد تا در مواقع لازم جریان آب ورودی به دستگاه را باز نموده و یا ببندد.

سلامت و دقت شیر برقی در کنترل جریان آب به دستگاه بسیار مهم است و در صورتی که درست عمل نکند می تواند در روند دستگاه اختلالات بسیار را به وجود بیاورد. به همین علت برای جلوگیری از بروز این مشکل می توانید هر چند وقت یک بار با انجام مراحل زیر از سلامت شیر برقی مطمئن شوید.

  • در حالی که دستگاه روشن است و شروع به کار است عملکرد شیر را امتحان کنید.

  • برای اینکار در اولین مرحله شیلنگ خروجی پمپ را جدا کنید.

  • یک سینی در زیر دستگاه تصفیه قرار دهید تا جلوی ریزش و پخش آب را بگیرد.

  • شیر برداشت روی سینک را باز کنید.

  • به محض باز کردن شیر برداشت دستگاه باید روشن شود و طی آن آب باید از شیلنگ خروجی پمپ خارج شود. خروج آب از شیلنگ خروجی پمپ نشان می دهد که شیر برقی مسیر جریان آب را باز کرده است.

  • سپس دستگاه تصفیه آب را از برق بکشید. در این هنگام شیر برقی باید جریان آب را قطع کند و هیچ آبی از خروجی شیلنگ پمپ خارج نشود.

  • اگر عملکرد شیر برقی در حالت های بالا درست بود یعنی شیر برقی سالم است و دستگاه تصفیه آب را به حالت اول خود برگردانید. در غیر این صورت نیاز به تعویض شیر برقی دارید.

نحوه تست شیر برقی در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

نحوه تست شیر برقی در دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵