نحوه تست عملکرد خاموش شدن دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

نحوه تست عملکرد خاموش شدن دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

پس از اینکه آب ورودی به دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر (soft water) طی گذر از فیلترهای مختلف تصفیه شود، درون مخزن ذخیره می شود و سپس جریان آب ورودی به دستگاه تصفیه قطع می گردد.

به همین دلیل تمامی سیستم های RO سافت واتر مجهز به شیری به نام شیر قطع کن خودکار یا شیر برقی می باشند. این شیر وظیفه دارد تا هنگام پر شدن مخزن ذخیره، دستور قطع شدن مسیر آب ورودی را بدهد.

در صورت خرابی و آسیب دو قطعه (خرابی شیر برقی و خرابی شیر چک ولو یا زانویی ممبران) در دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس این مشکل بروز می دهد. این دو قطعه به نوعی عملکرد خاموش شدن به موقع دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس را کنترل می کنند.

اگر بنا به هر علتی این دو شیر خراب شود سیستم خاموش نمی شود و مقدار زیادی آب به هدر می رود. برای تست عملکرد خاموش شدن به موقع سیستم می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

چند لیوان آب تصفیه شده از شیر تصفیه برداشت کنید. پس از آن سیستم شروع به کار می کند تا آب را تصفیه کند و مخزن ذخیره را پر نماید. هنگامی که مخزن پر شد شیر مخزن را ببندید.

چند دقیقه منتظر بمانید و بررسی کنید که آیا جریان آب متوقف می شود یا خیر. اگر فاضلاب خروجی از سیستم متوقف گردد به این معناست که دستگاه تصفیه به موقع خاموش شده است و شیرهای دستگاه خوب کار می کنند. اما اگر سیستم خاموش نشد بدین معناست که شیر چک ولو یا شیر برقی خراب می باشند.

  • برای تست شیر چک ولو ابتدا اطمینان حاصل کنید که درون مخزن آب وجود دارد.

  • خط سیاه تخلیه فاضلاب سیستم را از بست فاضلاب بردارید.

  • شیر ورودی دستگاه را ببندید و شیر مخزن را در حالت باز قرار دهید.

  • سپس دوباره خط فاضلاب را چک کنید تا ببینید آیا آب خارج می شود یا خیر.

  • اگر آب از خروجی فاضلاب خارج می گردد بدین معناست که شیر چک ولو شکسته است. در واقع خرابی این شیر این امکان را می دهد که آب ذخیره شده در مخزن به خط تخلیه برگشت داده شود.

نحوه تست عملکرد خاموش شدن دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

نحوه تست عملکرد خاموش شدن دستگاه تصفیه آب خانگی سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط