نحوه تنظیم سوئیچ های فشار در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

نحوه تنظیم سوئیچ های فشار در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

تمامی دستگاه های تصفیه آب خانگی سافت واتر که با روش اسمز معکوس کار می کنند دارای سوئیچ فشار بالا و فشار پایین می باشند. در واقع سوئیچ های فشار وظیفه دارند تا در مواقعی که فشار آب بسیار زیاد و یا بسیار کم است پمپ دستگاه را خاموش کنند و به عنوان کلید حفاظتی پمپ شناخته می شوند. برای مثال هنگامی که مخزن ذخیره پر از آب می شود و فشار آب در پشت فیلتر ممبران بالاتر می رود، سوئیچ فشار بالا این فشار را دریافت کرده و دستور خاموش شدن پمپ را می دهد. یکی از ویژگی های مثبت این سوئیچ ها این است که قابلیت تنظیم فشار را دارند. پیچ کوچکی بر روی این سوئیچ تعبیه شده است که به وسیله تنظیم آن می توانید فشار را تغییر دهید.

پیچ های موجود بر روی سوئیچ ها معمولا آلن خور می باشند. به همین دلیل برای تنظیم آن به آچار آلن نیاز دارید.

علاوه بر آچار آلن وجود فشار سنج نیز ضرورت دارد. زیرا در نبود آن قادر به تشخیص صحیح فشار نمی باشید و در نهایت نمی توانید فشار را به درستی تنظیم نمایید.

بهتر است فشار را در محدوده40 psi  تنظیم نمایید. زیرا اغلب مخازن موجود در بازار تحمل فشار تا 50 psi  را دارند. البته اگر مخزن مورد استفاده در سیستم از برند تانک پک باشد تحمل فشار تا 100 psi  را دارد.

هر چقدر که فشار خاموش شدن سوئیچ بالاتر باشد آب بیشتری در مخزن نیز ذخیره می شود. جهت تنظیم فشار خاموش شدن سوئیچ مراحل زیر را به ترتیب انجام بدهید.

  • با استفاده از آچار آلن پیچ نصب شده بر روی سوئیچ را در جهت ساعتگرد بچرخانید. این کار سبب کاهش فشار سوئیچ می شود.
  • این کار باید چندین بار تکرار شود تا در نهایت فشار بهینه تنظیم شود.

نحوه تنظیم سوئیچ های فشار در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

نحوه تنظیم سوئیچ های فشار در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس: ۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه: ۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

  • نحوه تنظیم فشار دستگاه تصفیه آب

مطالب مرتبط