کار چهارراهی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

کار چهارراهی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

یکی از کارهای مهم در دستگاه ها تصفیه آب خانگی که باید به آن توجه شود ، کنترل ورود آب به دستگاه تصفیه آب است .

کنترل نشدن ورود آب به دستگاه ممکن است باعث آسیب و خرابی قطعات دستگاه یا خارج شدن آب تصفیه شود .

این کار به کمک قطعاتی مانند چهارراهی یا شیر برقی انجام می شود . در این مطلب به توضیح درباره ی چهارراهی دستگاه تصفیه آب می پردازیم و با عملکرد آن آشنا می شویم .

چهارراهی قطعه ای است که در زمان پر بودن مخزن ذخیره جریان ورودی آب را قطع می کند و باعث خاموش شدن پمپ می شود تا آب بیش از حد وارد دستگاه نشود . عملکرد چهار راهی به صورت مکانیکی است که به کمک دیافراگمی که وسط آن قرار گرفته است ، ورود آب به دستگاه را کنترل می کند .

عملکرد کلی چهارراهی سافت واتر به این صورت است که در زیر شرح داده شده  :

چهارراهی سافت واتر تصفیه آب دو مسیر دارد که دیافراگم پلاستیکی آن ها را از هم جدا کرده است که باعث ایجاد دو مسیر ورودی و دو مسیر خروجی برای آب می شود .

آب وارد شده به دستگاه در یکی از این مسیرهای چهار راهی قرار می گیرد و از همین طریق وارد فیلتر ممبران می شود تا تصفیه و خالص سازی آن صورت گیرد . بعد از تصفیه و خارج شدن آب از فیلتر ممبران آب وارد مسیر سمت دیگر چهار راهی می شود و از طریق آن وارد مخزن می شود .

به طور معمول مسیر هر دو طرف باز است و آب جریان دارد ، تا زمانی که آب وارد شده به مخزن باعث فشار بالا در مخزن و شلنگ تصفیه آب شود .

با رد شدن فشار از حد مشخص آن ، فشاری به دیافراگم چهار راهی وارد می شود و باعث مسدود شدن مسیر آب شهری می شود ، به همین دلیل بعد از تولید آب کافی دیگر اجازه عبور به آب داده نمی شود .

چهارراهی دستگاه تصفیه آب برای فعالیت خود به برق نیاز ندارد و قیمت مناسبی دارد اما امروزه قطعه شیر برقی جایگزین آن شده است به دلیل سرعت و دقت بالایی که دارد .

کار چهارراهی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

کار چهارراهی در دستگاه تصفیه آب سافت واتر

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام درارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱

مطالب مرتبط